Uudenmaan Lihastautiyhdistys ry

Nylands Muskelhandikappförening rf

Uudenmaan Lihastautiyhdistys ry

Jäsenmaksulaskut 2024 – muutokset laskutuksessa!

Yhdistyksen jäsenmaksulaskutus on siirtynyt Lihastautiliitolle samalla, kun jäsenrekisteri uudistui. Tämän seurauksena Uudenmaan Lihastautiyhdistys ry ei enää itse laskuta jäseniään vaan jäsenmaksulasku tulee Lihastautiliitolta Turusta. Valitettavasti uudistusten myötä aiempi mahdollisuus jäsenmaksulaskun sähköiseen toimittamiseen yhdistyksen toimistolta poistui.

Jos haluat jäsenmaksulaskusi jatkossa sähköisenä versiona, sinun tulee joko tehdä laskusta sähköinen e-laskusopimus omassa verkkopankissasi tai ottaa käyttöön OmaPosti-sovellus.

Yhdistys pahoittelee muutoksesta muodostuvaa ylimääräistä työtä ja vaivaa. Lisätietoja asiasta voit tiedustella suoraan Lihastautiliitosta osoitteesta lihastautiliitto@lihastautiliitto.fi.

Skip to content