Uudenmaan Lihastautiyhdistys ry

Nylands Muskelhandikappförening rf

Uudenmaan Lihastautiyhdistys ry

Yhdistyksen uudet työntekijät esittäytyvät

Toimistolle on ilmestynyt uusia mutta monille tuttuja kasvoja. Karita Karttunen ja Hanna Bäckström aloittivat toukokuussa yhdistyksen uusina työntekijöinä, Karita ALS ja elämä -hankkeen hanketyöntekijänä ja Hanna osa-aikaisena järjestöavustajana. Molemmilla on jo ennestään kokemusta yhdistyksen toiminnasta ja yhdistyksen arki on heille tuttua. Karita on toiminut ohjaajana yhdistyksen ALS-vertaistukiryhmässä ja muissa järjestöissä. Hanna taas on ollut mukana yhdistyksessä pienestä pitäen, viime vuodet muun muassa yhdistyksen hallituksessa.

Tavataan yhdistyksen tapahtumissa!

 

Karita Karttunen                                Hanna Bäckström

Skip to content